25 Mayıs 2013 Cumartesi

15. Uluslararası Film Festivali


              Mayıs ayı içinde gerçekleşen 15. Uluslararası Film Festivali'ne gittim.Çok güzel filmler vardı.Gitmeyi çok istediğim ama gidemediğim filmler de oldu.Onları da  izlenecekler listeme aldım. Bence sizde mutlaka izlemelisiniz.Savaş Cadısı ,Domuzlar Kralı ve Barfi bunlar bilet bulamadığım veya saatleri uymadığı için izleyemediğim filmler özellikle Savaş Cadısı'nı çok merak ediyorum.


Neredesin Süpermen izlemesi çok keyifli bir film. Konusu: Anne babası öldükten sonra ayakkabı boyacılığı yapan 2 kardeşin köyündeki sinemaya Süpermen filminin gelmesiyle başlıyor. Paraları olmadığı için filmi dışarıdaki pencereden kaçak izlemek isteyen ve yakalanıp dayak yiyen 2 kardeşin Amerika'ya Süpermen'in yanına gitmek istemesini ve yoldaki maceralarını anlatan güzel bir film.
        Kuma filmini de çok beğendim.Onun konusu ise şöyle: Ayşe'nin Avustralya'da yaşayan Fatma'ya kuma getirilmesidir.(Fatma kanser olduğu için o ölünce  evdekilere annelik yapabilecek birisinin olmasını  ister.)Film boyunca Ayşe'nin Viyana'da ki zorlu hayatından bahsediliyor.

        
              
                Son olarak El Cin 'e gittim. Gerçekten korkutucu bir film olmuş. Sinemada filmi izlerken toplam 8 kişinin filmi korkudan yarıda bırakıp çıktığını gördüm :) Özellikle korku filmi izlemeye pek kalbi dayanamayanların ya da ben gece korkarım diyenlerin izlememesi gereken bir film AMAN DİKKAT !!!
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder