14 Ocak 2015 Çarşamba

Yeni Yılda Kar Keyfi...


          Son birkaç haftadır havalar nasıl soğuk nasıl soğuk! Eskişehir'de kar durmadan 2-3 gün üst üste yağıyor sonra tam durdu diyoruz tekrar yağıyor.Gerçi sadece Eskişehir de değil Türkiye'nin her yerinde böyle İzmir 'e bile kar yağdı düşünün .Eee! İzmir'e kar yağarsa Eskişehir'e çığ düşer,buz  tutar,Porsuk donar :)))
           Hep istemişimdir yeni yıla girerken kar yağsın diye ama şimdiye kadar hiç denk gelmemiştim :) Ilk kez bu sene yeni yılda kar gördüm hem de doya doya keyfini çıkarabildim  çok mutluyum ;)))
           5 senedir Eskişehir'deyim (Üniversite sebebiyle) ama bu kadar soğuk olduğunu ilk defa gördüm o nasıl bir soğuk.Kazak giymeyi sevmeyen ben kazaklara büründüm.-16 dereceyi gördük yani ne yapalım.Ama güzel tarafları da yok değil hani bol bol kar topu oynayıp kardan adam yaparak özlemimizi giderdik.Eskişehir'de bilenler bilir her yıl ilk kar yağışında öğrenciler Bağlar'da toplanıp büyük bir kar topu savaşına başlar.Yolun sağ tarafındakiler sol tarafındakilere karşı ama nasıl bir savaş birbirini tanımayan 400-500  kişi savaşır :))) 
              Ve Türkiye'nin en yaratıcı kardan şekilleri daha doğrusu kar sanatı yapılır. Her sene yaratıcı farklı bir figür yapılır bu sene de ejderha yapmışlar.Yeni yılın ilk postu da Eskişehir'den kar manzaraları olsun dedim.Bakın bakalım kar Eskişehirimize neler getirmiş :)))

Anadolu Üniversitesi'nde çoğunu da kütüphanenin  önünde çekildik bu fotoğrafların :) malum tam da final haftasına denk geldi bu kar, biz de kütüphanede ders çalıştık bol bol ,tabii birde molalarda bol bol kar topu savaşı yaptık :)))

              
              
                    

                    
             
                   

                   

     

                                     Şimdi de gelelim kar sanatına geçmiş senelerde yapılan birkaç kardan şekilleri de ekledim.Bu sene Ejderha yapıldı diğerleri geçen senelere ait :)))

                                

                         

                             

                                 
                          

12 yorum:

 1. bizde de yağdı ama bu kadar değil sizinki süpermiş yaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizde birkaç gün hiç durmadan yağdı :)) Eskişehir malum kar yağarsa tam yağıyor :)))

   Sil
 2. Canım çok güzel bir paylaşım olmuş. Emeğine sağlık ;)

  YanıtlaSil
 3. Thanks for stopping by my blog! I am following your blog now. Follows back hun!
  xo, Gina
  http://www.dulcegina.com/

  YanıtlaSil
 4. Bu harika bir yayın olmuş, bu sene karın tadını çıkarttık gerçekten ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim tatlım :D Ilk defa yılbaşında kar yağdı :))) bize de bol bol keyfini çıkarmak kaldı <3

   Sil
 5. ohhhhh icim usudu,,,ama bayildim karelere
  her bir kare cok cok guzel,,,opuyorum seni:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :))) Eskişehir hep soğuk asıl kar yağınca ısınıyor :)) Burada ilk kar yağışını büyük bir kartopu savaşı yaparak kutluyoruz her sene böyle çok keyifli oluyor :)))

   Sil
 6. Takipteyim tatlım bana da beklerim
  http://meleginhediyeleri.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 7. Kareler harika ve blogunuzu gerçekten çok sevdim. Takipteyim, benim bloguma da beklerim :) http://glamchic-glamglow.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil